792 022 444
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fado cudnej urody futrzak szuka domu!

Fado - odkąd pamiętał znał tylko kojec, budę i wykopaną przez siebie dziurę w ziemi ... i czasem jakaś dłoń stawiała miski.
Nie znał spacerów, ani ludzi. Tak żył pierwsze 3 lata swojego życia.
Teraz mieszka w mieszkaniu. Pozostawiony sam - nic nie niszczy, nie wyje. Na spacerach jest grzeczny, nie ciągnie na smyczy, nie atakuje
innych psów. Gości wita wylewnie i czule.

Fado jest wciąż na etapie poznawania życia. Fascynuje go świat zapachów. Czasem bez opamiętania wącha przedmioty lub naturę centymetr
po centymetrze.

Rozpoczął szkolenie posłuszeństwa, jest dobrym uczniem.
Ludzie, ich reakcje i zachowania to także dla tego psa wciąż temat do poznania.

Fado kocha ludzi, fascynują go. Ale czasem nie radzi sobie wobec ludzi z emocjami. Bywa nachalny, zaczepia do zabawy, domaga się uwagi. Szuka
więc cierpliwego, doświadczonego domu, który z tego dobrego psa wydobędzie równowagę i harmonię.

Kontakt w sprawie adopcji: 694 795 026

 

AKTUALIZACJA: 27 listopad 2013 

Fado wrócił z wakacji w hotelu w okolicach Bogatyni. Znajduje się obecnie w nowym domu tymczasowym we Wrocławiu.

Jest właściwie gotowy do adopcji, choć ciągle trzeba nad nim pracować. W domu jest bardzo grzeczny, nic nie niszczy, chętnie się przytula. W zabawach potrafi się troszeczkę zagalopować, ale reaguje na karcenie. Jest bardzo ciekawy wszystkiego, co wokół niego się dzieje. Z uwagą obserwuje domowników, lubi poznawać nowe dźwięki, szybko się przyzwyczaja do domowej przestrzeni.

Na spacerach, które są dla niego wielką przyjemnością, jest nastawiony pozytywnie do innych psów i ludzi, ale za kotami nie przepada. To prawdziwy miłośnik samochodów, wszystkie dokładnie obwąchuje :) Obecnie uczy się nowych komend, chętnie poddaje się tresurze, zwłaszcza, że jest to związane ze smakołykami. 

Jednak nic tak go nie cieszy jak uwaga i troska ludzi, dlatego szukamy domu docelowego, aby Fado mógł wreszcie poczuć się "u siebie".

 

AKTUALIZACJA: 24.02.2013
Fado pojechał dziś do hotelu , gdzie zamieszka przez kilka miesięcy w celu zdobycia odpowiednich manier.Będzie poddawany codziennym treningom posłuszeństwa oraz zadbają o niego na prawdę doświadczone osoby. Jest to kolejny etap pracy z tym psem. Przestawienie go z codziennego życia na dworze , bez kontaktu z człowiekiem wymaga napawdę ogromu pracy by taki pies nauczył się żyć w warunkach miejskich, domowych, w odpowiedniej relacji z człowiekiem.
Zmiany u Fada są bowiem zauważalne ale powoli.Stad pomysł na zmianę miejsca pobytu. Wierzymy, że to dla niego na tą chwilę najlepsze.


AKTUALIZACJA 31.01.2013

Fado nadal mieszka w domu tymczasowym we Wrocławiu. Wraz ze swoją opiekunką tymczasowa uczy się codziennych zwyczajów psa domowego. Wychodzi na spacery, oswaja się z ruchem ulicznym . Zdecydowanie lepiej reaguję na nadjeżdżające autobusy.
jego reakcję w stosunku do psów również się ustabilizowały. Małe psy są przez niego niezauważalne.jest wobec nich obojętny. Z niektórymi dużymi potrafi się bawić, zdarza się jednak, ze pokazuję zęby. Opiekunka dokładnie nauczyła się rozpoznawać wysyłane przez niego sygnały.

W skrócie

  • Potrzebuje zdecydowanego przewodnika
  • Nie lubi kotów
  • Przyjazny choć potrafi czasem się postawić
  • Obojętny do dzieci
  • Chętnie się uczy

Do adopcji polecają się...

Zobacz nas wszystkich