792 022 444
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Moris, przytulaśny amstafek do adopcji!


Moris ma ok. 9 lat. Jest zdrowy, wykastrowany i "bezdomny" . To suche fakty opisujące jego obecna sytuację pokrótce. Zagłębiając się w historię - Moris to pies , który trafił do Wrocławskiego Schroniska na przełomie 2010/2011 roku. Po ok. 2 latach przebywania w nim został wiosną 2012 adaptowany przez pewną młodą kobietę. Niemkę. Żyło się Morisowi naprawdę dobrze aż do momentu gdy... no właśnie. Co naprawdę się wydarzyło nie wiemy. Opiekunka podjęła decyzję o powrocie do Niemiec. Wiemy, że w Niemczech psy tej rasy podobnie jak w Wielkiej Brytanii są niestety na cenzurowanym. To był jeden z głównych powodów, dla których Moris przestał mieć dom:(

W związku z tym, że znaliśmy Morisa jeszcze zanim trafił do tamtej adopcji postanowiliśmy zająć się nim bezzwłocznie najlepiej jak potrafimy. Kochamy tego psa wyjątkowo, ponieważ wiele wspólnie z nim przeżyliśmy jeszcze podczas realizacji wolontariatu w schronisku.

Moris jest psem o bardzo delikatnym usposobieniu. Emocjonalnie jest delikatny jak piórko ... kocha ludzi niesamowitą miłością. Nie wykazuje agresji do większości psów. Z większością potrafi się ładnie przywitać. Nie ciągnie na smyczy. Zna podstawowe komendy. Jest nauczony sam zostawać w domu. Szukamy dla Morisa domu wśród delikatnych dobrych ludzi.

Moris to spokojny dojrzały pies, który jednak nie pogardzi rzuconą piłeczką, taranując wszystko po drodze do niej. Lubi długo spać - pobudkę o 7 rano komentuje pogardliwym wzrokiem. A śpi najchętniej na kanapie wtulony w czyjeś ramię. Po dłuższym poznaniu uwala się rozkosznie swoim sporym ciałkiem na kolanach opiekuna. Przychodzi się przytulać, wymaga dużo kontaktu i miłości. 

Mimo zamiłowania do leżakowania z chęcią wychodzi na spacer - no, chyba że pada deszcz. 

Na spacerze ładnie chodzi na smyczy, nie ciągnie. Nie wymaga dużo intensywnego ruchu. Pobiega za patykiem, ale wycieczki górskie nie sa dla niego. 

Bardzo dobrze dogaduję się ze szczeniakami, z sukami zazwyczaj też, z psami bywa różnie. Mieszka z papugą, którą toleruje nawet latającą po mieszkaniu, z kotami się nie dogada. 

Dla ludzi jest bardzo łagodny i czuły, kocha wszystkich, bez wyjątku. 

Zostaje sam w domu, trzeba tylko uważać, żeby w jego zasięgu nie zostało nic do jedzenia - jest całkowicie wszystkożerny. 

Jakiego domu potrzebuje Moris? Stałego!

Zobacz film o tym, jaki jest Moris! Klik!

Kontakt w sprawie adopcji: 

Fundacja 2 plus 4, Ania, tel. 508 605 074 (pn - pt od 17:00 do 20:00 oraz w soboty od 11:00 do 20:00) lub Aga 694 795 026 oraz email: kontakt@2plus4.org

W skrócie

  • Wspaniały, towarzyski i przyjacielski
  • Nie przepada
  • Potrafi być niegrzeczny
  • Lubi wszystkich bez wyjątku
  • Chętnie się uczy

Do adopcji polecają się...

Zobacz nas wszystkich