792 022 444
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zahir , senior za Tęczowym Mostem

Zahir umarł 16.11.2013 roku. Nie doczekał się nowego domu, ale do końca swych dni żył w komfortowych warunkach w zaprzyjaźnionym z nami hotelu dla psów.

 

Pewnej zimy, jakiś czas temu do wrocławskiego schroniska przywieziona psiaka, najprawdopodobniej ofiarę wypadku samochodowego. Pies był cały poobijany, przez kilka tygodniu nie podnosił się o własnych siłach. Na szczęście po kilku miesiącach opieki weterynaryjnej doszedł do zdrowia.....prawie. Pamiątką na całe życie pozostała mu niesprawna przednia łapa. Zahirek, bo takie dostał imię, niestety oprócz "kalectwa" okazał się psem nietolerującym inne psy. Jako, że jego stan i zachowanie nie wróżył zbyt dużych szans na przeżycie w boksie ogólnym, został umieszczony przez wolontariuszy w zaprzyjaźnionym hoteliku.
Tam, po ponad już roku przebywania, dał się poznać jako kochany czworonóg. Wykazuje silny instynkt terytorialny, pod jego obecność nikt nie wejdzie za furtkę:) Dodatkowo jest lojalnym towarzyszem, za swoim człowiekiem pójdzie w ogień!
Niesprawna łapa nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu, jest pełnosprawnym psem pełnym życia. Uwielbia biegać, cieszy się każdą możliwością pobrykania po trawie. Ogólny stan zdrowia można ocenić na bardzo dobry. Ma około 8-9 lat. Jak na psa tych gabarytów i w tym wieku jest w na prawdę dobrej kondycji.

Niestety, mimo, że bezpieczny, to jednak hotel to nie prawdziwy dom.
Nie ma tam Swojego człowieka, tylko dla siebie i na wyłączność!
Nie ma tam Swojej kanapy, na której mógłby rozłożyć swoje stare kości!

Szukamy dla Zahira domu, takiego już na stałe, domu na ostatnie lata!
Musi to być dom bez innych zwierząt, bez małych dzieci. Idealny byłby dom z ogrodem, którego Zahir mógłby strzec pod nieobecność domowników, ale mieszkać musi w ciepłym pomieszczeniu.

W skrócie

  • Dobry stróż
  • Goni każdego kota
  • Nie bawi się z innymi psami
  • Do dzieci nieufny
  • Uwielbia przebywać z człowiekiem i zwracać na siebie uwagę

Do adopcji polecają się...

Zobacz nas wszystkich