792 022 444
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karat ... "pies jednego człowieka"

Historia Karata, jego tułaczka po świecie, jest długa. Droga, którą przebył rozpoczęła się w nieznanych nam okolicznościach, znamy tylko nieliczne fakty od czasu, gdy przybył do pewnej stajni. 

Tam zamieszkał i otrzymał opiekę, zaufał swoim nowym przyjaciołom, którzy na czas pracy przy koniach troskliwie się nim zajęli. Niestety jego obecność w stajni musiała się zakończyć. 

Na prośbę pracownic stajni objęliśmy Karata częściowym finansowaniem. Przewieziono go psiego hotelu w Bogatyni. I znów na drodze Karata los rzucił przeszkodę. Czynsz w hotelu wzrósł o 100% i wypowiedziano umowę hotelowania. Karat na pewien czas trafił do schroniska. Nie potrafił się tam odnaleźć, warczał na niektórych pielęgniarzy. Dostał wyrok eutanazji. 

Szczęście w nieszczęściu, że stało się gdy nasze fundacyjne konto zaczęły już zasilać pierwsze pieniądze z 1%. Zabraliśmy więc Karata do zaufanego hotelu pod Wrocławiem, objęliśmy pełną opieką i stał się naszym psem. 

Irek, nasz prezes i szkoleniowiec odwiedzał Karata już w schronisku. Ich spacery i treningi choć tylko 1-2 razy w tygodniu, zawsze odbywały się w atmosferze spokoju i przyjaźni. Dziś Irek odwiedza Karata znacznie częściej, a psiak nabiera ogłady i uczy się ufać ludziom. 

Jest to pies o pewnych cechach obronnych. Swojego człowieka szanuje, kocha i chroni. Niezapowiedzianych, podchodzących z nienacka, obcych wita nerwowo. Cierpi także na przewlekłe zapalenie uszu. Nie jest wielkim fanem ich czyszczenia czy zabiegów weterynaryjnych, wymaga przy tym atmosfery i spokoju. Dzielnie wtedy znosi nawet bolesne czyszczenie i leczenie. 

Więcej na temat tego biednego pręgusa można dowiedzieć się od Ireneusza Czerniejewskiego pod okiem którego przechodzi gruntowną resocjalizację. 

Karat to wyzwanie. Otrzymane od niego zaufanie i oddanie będzie dla przyszłego opiekuna prawdziwym skarbem. Miłość od takiego psa będzie formą najwyższej i najtrwalszej więzi, jaką może stworzyć człowiek - pies.

Kontakt w sprawie adopcji:
Fundacja 2 plus 4, Ireneusz Czerniejewski 511 712 853

W skrócie

  • Lubi się uczyć
  • Nie lubi kotów
  • Lubi psy stabilne
  • Nie nadaje się do dzieci
  • Bardzo lubi się uczyć

Do adopcji polecają się...

Zobacz nas wszystkich