792 022 444
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Naszym zadaniem jest więc zarówno egzekwowanie od właścicieli zwierząt zapewnienia im warunków bytowania zgodnych z zapisami Ustawy o Ochronie Zwierząt, jak i szeroka akcja edukacyjna w postaci spotkań, rozmów i dystrybucji broszur informacyjnych.

Zimą 2015/2016 skontrolowaliśmy ponad setkę gospodarstw w podwrocławskich wsiach: Ratowice, Chrząstawa Mała i Chrząstawa Wielka, Czernica, Jelcz-Laskowice, Oleśniczka, Kamień, Kiełczów i w okolicach. Stan utrzymywania zwierząt, zwłaszcza w czasie mrozów, w większości przypadków znacznie odbiegał od przyjętych w Ustawie norm. Nasze interwencje i późniejsze kontrole przyniosły efekt w postaci znaczącej poprawy warunków bytowania wielu zwierząt: postawiono nowe lub wyremontowano i ocieplono stare budy, przeniesiono psy do nowych kojców, wydłużono łańcuchy, zapewniono zwierzętom lepszej jakości pożywienie oraz stały dostęp do wody. W wyniku naszych interwencji wiele psów zostało po raz pierwszy zaszczepionych i odrobaczonych oraz zabezpieczonych przeciw pasożytom zewnętrznym, jak pchły czy kleszcze.

Akcję Ciepła Buda kontynuujemy od listopada 2016 roku do chwili obecnej. Tym razem kontrole objęły wsie położone m.in. w gminach Oleśnica, Miękinia, Trzebnica, Strzelin, Krotoszyn oraz małe podwrocławskie miejscowości i osiedla. Od listopada 2016 do początku lutego 2017 udało się podjąć ponad setkę interwencji. W ich wyniku w wielu miejscach znacząco poprawiono warunki, w jakich utrzymywane były psy i inne zwierzęta domowe i gospodarskie, głównie w zakresie postawienia nowych, ocieplonych bud, wydłużenia uwięzi, zapewnienia stałego dostępu do wody oraz rozpoczęcia bądź kontynuowania leczenia weterynaryjnego. Kilka psów zostało odebranych przez inspektorów w trybie natychmiastowym. 

Przypadek #1

 

Przypadek #2

 

Przypadek #3

 

Celem akcji Ciepła Buda jest działanie prewencyjne, które ma skutkować rzeczywistą poprawą warunków przetrzymywania zwierząt oraz uświadamianiem ich właścicieli w zakresie obowiązków związanych z utrzymywaniem zwierząt zgodnie z polskim prawem. 

Pomóż nam pomagać! Przekaż swój 1% na rzecz Fundacji 2+4!